14 Dec
14Dec

Havuz Kaplama

Liner Kaplama Havuz Yapımı

Liner kaplama son yıllarda seramik kaplamaya göre bir çok avantajıyla daha çok tercih edilmektedir. Havuzunuz ister taşmalı ister skimmer sistemli olsun kısa bir sürede liner kaplamayla sayısız renk ve desen seçenekleriyle yenilenebilir.

Neden Tercih Edilmelidir?

Günümüzde yüzme havuzları inşaatında kullanılan teknoloji; istenilen şekil ve ebatlardaki havuzların, tüm fonksiyonları ile birlikte, en sağlam şekilde ve en kısa sürede inşa edilmesi prensibine dayanmaktadır. Dünya da yüzme havuzu inşaatlarında kullanılan muhtelif sistemler içerisinde en yaygın olanı, panel duvarlar vasıtasıyla havuzun yan duvarlarının tamamlanması ve havuz içinin ” liner ” dediğimiz özel vinyl malzeme ile kaplanmasıdır.Özellikle deprem bölgelerinde veya zemini hareketli olan bölgelerde beton havuzlar her zaman risklidir. Zira içerisinde tonlarca su bulunan beton havuzlar, en küçük bir yer hareketinde bile kolayca çatlayabilir ve havuzda oluşan kılcal bir çatlak bile tonlarca suyun çok kısa bir süre içerisinde kaybına yol açabilir. Bu hale gelmiş olan beton havuzların, sahipleri için ne büyük maddi ve manevi sıkıntılar doğurabileceğini akıldan çıkartmamak gerekir.LINER ise esnek yapısından dolayı zeminde DEPREM ve YER HAREKETLERİ nedeniyle oluşabilecek olan çatlaklara karşı son derece güvenlidir. Aynı zamanda liner, antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için, havuz içinde yosunlaşma ve bakteri oluşumuna karşı beton havuzlara oranla Amerika ve Avrupa ülkelerinde daha yaygın olarak kullanılmakta ve tercih edilmektedir..Liner kullanılan sistemlerde inşa edilecek havuzlardaki en önemli faktör, havuz yan duvarlarının arzu edilen şekil ve ebatlara uyum sağlayabilecek bir malzemeden imal edilmiş olması, sağlamlığı, korozyona karşı dayanıklılığı, havuz suyu sirkülasyonuna ve sualtı aydınlatma sistemine uygun üniteleri ihtiva etmesidir.İkinci önemli faktör ise havuzun içinde kullanılan liner’ ın havuzun tabanına ve duvarlarına tamamen oturması ve tercihen yekpare olmasıdır. Yapısı itibarı ile havuzun su kaçırmasını yüzde yüz önleyen liner istenilen renk ve desende olabilir. Ayrıca havuzun sirkülasyon sisteminde kullanılan PVC veya ABS boruların yerine basınca dayanıklı özel imal edilmiş FLEXIBLE BORU kullanılması birçok avantaj sağlar. İstenilen mesafeye istenilen formasyona uyarak gidebilen borular, dirsek, manşon, ve gereksiz ek yerleri ile kesintiye uğramadığından havuzda en uygun sirkülasyonu hiçbir güç kaybına uğramadan temin ederler.Havuzların kullanılmadıkları süreler içerisinde ve özellikle kış mevsiminde üzerlerinin örtülmesi, havuzun temiz kalmasını, gereksiz yere enerji tüketimini, havuz dezenfeksiyonunda kullanılan malzemelerin getireceği masrafları ortadan kaldırır.

Liner Kaplamanın Seramik kaplamaya göre başlıca avantajları;


  • Liner, yeni nesil teknoloji ürünü NANO malzemedir.
  • Anti Bakteriyeldir.
  • İzolasyona gerek yoktur.
  • Havuz kimyasallarından etkilenmez.
  • Temizliği kolaydır, kir ve su izi bırakmaz.
  • Derz’siz Dert’siz bir kaplamadır.
  • Değişimi ve tamiri kolaydır.
  • Pürüzsüzdür.
 • Daha çok renk ve desen seçeneği vardır.

Liner Çeşitleri

liner kaplama,liner kaplama havuz yapımı,liner kaplama havuz tadilatı,liner kaplama havuz,havuz kaplama liner,havuz liner,liner havuz tadilatı,liner kaplama prefabrik havuz,

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.