HAVUZ TADİLATI

HAVUZLARIN KUM DEĞİŞİMİ MEKANİK ARITMA TESİSATININ TAMİRATİ HAVUZDAKİ SU KAÇAĞININ ÇÖZÜMÜ HAVUZ SERAMİK YENİLEME HAVUZ DERZ DOLGU YENİLEME HAVUZ LİNER YENİLEME HAVUZ AYDINLATMALARIN DEĞİŞİMİ HAVUZ TRAFOLARININ DEĞİŞİMİ 

Havuz, birçok mekânda bulunan ve özellikle yaz mevsiminde sürekli olarak kullanılan bir bölümdür. Havuzun sürekli kullanıma bağlı olarak zaman zaman tadilata ihtiyacı olabilir. Genellikle kış, yaz ve bahar mevsimlerinde düzenli olarak havuzların bakımının yapılması gerekir. İyi bir bakım yapıldığı takdirde uzun süre havuzlar kullanılabilir. Havuzların tasarımı da hem kullanım hem de görünüm açısından büyük önem taşımaktadır. Havuz yaptırmak isteyen kişilerin bu konuda işini profesyonel bir şekilde yapan ekiple çalışması çok önemlidir. İşte Zaimoğlu Mimarlık & Dekorasyon, her tadilatta olduğu gibi havuz tadilatı konusunda da işini başarılı bir şekilde yapmaktadır.

Havuz yapım ve tadilat işlerinde yapılan bütün işlerinde uzman olan firmamız teknik detaylara dikkat ettiğinden dolayı yaptığı havuzlardan olumlu sonuçlar almıştır,
Müşteri ile görüşmeler doğrultusunda havuz için öngörülen arazinin özelliklerine göre mimari proje hazırlanır ve müşteriye sunulur, mimari proje tamamlandıktan sonra statik,mekanik ve elektrik projesi hazırlanır.

 Havuzların doğru bir proje ve uygulama süreçleri ile yapımının sağlanmasından sonra, elbette kullanıldıkça ve mevsim geçişlerinde bakım ihtiyacını hissettirecektir. Bunun için havuz tadilatı işlemlerini zamanında yaptırmak önemlidir. Ayrıca tadilat sonrasında havuz izolasyonu için de işlemler en iyi şekilde yerine getirilir. Bu çalışmaların ve onarım işlemlerinin tümü için alanında uzman ve son derece deneyimli kişiler görev sağlar. Böylelikle havuzlarının tadilatı için hizmet talebinde bulunan herkes, tüm detaylarından memnun kalacak ve firma kalitesini kendi gözleriyle göreceklerdir.

Havuzun onarımı için ekipman temininde eksiksiz şekilde çalışma sağlanır. Her zaman en kaliteli malzemeler ile çalışılmasının yanında, uzman ve gelişmiş teknikler tercih edilir. Teknolojiden ve pratik çalışmalardan ilham alınarak onarımlarının yapılması ile havuzlar çok daha uzun süreli bir kullanım sağlayacaktır. Firmanın sunmakta olduğu kaliteli ve uzman havuz onarım hizmetleri için, en uygun fiyat garantisi de verilir. Böylelikle hem uygun fiyat seçenekleri hem de kaliteli bir onarım hizmeti ile havuzlar artık emin ellerde.

Havuz tadilatında her zaman en iyisini tercih edenler, havuz kullanımı ve bakımında da rahat edeceklerdir.

Zaimoğlu Mimarlık & Dekorasyon kalitesi ile havuz onarımları en kısa sürede ve en iyi şekilde halledilecektir. Projeler tamamlandıktan sonra havuz,denge havuzu ve makine dairesinin yeri tesbit ettikten sonra hafriyat yapılır ve çıkan moloz döküm alanına gönderilir.Harfiyat işi tamamlandıktan sonra havuzun ve diğer birimlerin geleceği alanlar, yeraltı sularını yapıdan uzaklaştırmak için gerekli drenaj sistemi yapılmasıyla birlikte özellikle beton yüzme havuzlarında,düzgün ve geçirimsiz bir zemin elde etmek amacıyla blokaj gibi taş katman malzemeleriyle sıkıştırma işlemi gerçekleştirilir. Havuz ince inşaatı için gerekli temiz bir çalışma ortamı, demirin düzgün döşenmesi ve taban betonu ile toprak karışımı engellemek için grobeton gökülür.

Grobeton atıldıktan sonra zeminden gelebilecek suyu engellemek için tek kat membran yapıştırılır ve temelin kalınlığını saracak şekilde her taraftan uzun bırakılır. daha sonra statik projede belirtildiği gibi demir bağlantıları yapılır.Daha sonra mekanik,tesisat,elektrik bağlantı işlerine başlanır ve beton dökümünde zarar görmemesi için sabitlenerek korunmaları sağlanır.Havuz çanağını oluşturmak amacıyla dış taban kalıpları çakılıp önce taban daha sonra iç ve dış kalıplar çakılıp perde betonu atılır.Perde betonu için projeye uygun kalitede beton dökümünü gerçekleştirdikten sonra çeşitli çaplarda vibratörler sayesinde betonun sıkıştırılması sağlanır.Beton dökümü tamamlandıktan sonra hava koşularına göre betonun korunmasına özen gösterilir.Buna istinaden rötre çatlaklarını önlemek için gerekli kürleme yapılır.

Beton işlemlerinin bitimi ile birlikte yüzeyde oluşabilecek beton kalıntıları ve boşluklar düzeltilir.Havuz izolasyonunda havuzun iç ve dış bölgelerinin izolasyonu tekniğine uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yalıtım su ve nemin: zemin ve duvarlar üzerindeki olumsuz etkilerine karşı uygulanır, iyi bir izolasyon malzemesi,su geçirmemeli, ısıl hareketlerden etkilenip deformasyona uğramamalı,nem hareketleriile reaksiyona geçmemeli ve esnek olmalıdır. Bu nedenle sızıntıları önlemek için havuz içinin,denge deposunun ve su ile temas eden tüm yüzeylerin izolasyonu yapılır. Havuz izolasyonunun ana unsurları “doğru detay”, “nitelikli malzeme”, “ sağlıklı uygulama” dır. Basınç altında olmasa dahi, su ile temas halinde olacak her noktanın altında, reaktif reçine bazlı izolasyon malzemeleri ile 1.00 mm, plastik bağlayıcı kombinasyonları ile ise 2.00 mm kalınlığında bir tabaka uygulanmaktadır. Fırça ile sürülerek uygulanan izolasyonlarda, izolasyonun sağlıklı olması için bir den fazla kat sürülmelidir. Bu noktada özellikle çift kompanentli izolasyon malzemelerinde ilk kattın tamamen kurumasının ardından, ikinci kattın ilk kat ile aynı yönde uygulanması gerekmektedir.

Havuz iç izolasyonu yapıldıktan sonra havuz su ile doldurulup test edilmeli havuz kaplama işlerinin testten olumlu sonuç alındıktan sonra yapılması gerekmektedir. Yüzme havuzlarında Sıva ve Şapa geçilmeden önce aderans artırıcı ve esneklik sağlayıcı malzeme ile güçlendirilmiş serpme atılarak 1 gün bekletilir. Sıvada kullanılan kum dere kumu olup kesinlikle kireç karıştırılmamalıdır. Yüzme havuzlarındaki sıva ve şap işleminin amacı betondaki hataları minimize etmek ve düz bir satıh elde ederek yüzme havuzunu, kaplama aşamasına getirmektir. Ayrıca bu aşamada havuz içi aydınlatma elemanları, besi ağızları sıfır kotuna getirilir. Tutamaklar nivo yardımıyla aynı kotta olacak şekilde yerleştirilir.

Şap ve sıva işlemleri bittikten sonra kullanılacak havuz kaplamasına göre önce duvarlar daha sonra zemin kaplaması yapılır, ve kaplama aralarına derzleri verilir.

Havuz yapımı, hava koşullarının etkisinden dolayı bahar aylarında yapılması tercih edilmelidir. Havuz yapımı ve tadilatı konusunda dikkatli olan firmamız istanbulve çevresine hizmet sunmaktadır. Havuz tadilatında önemli olan kulanılan malzemenin ve uygulamasını yapan firmanın kalitesinin iyi olması, malzeme kaliteli olsa bile uygulamacı iyi değilse malzeme kendini göstermez ve havuzun herhangi bir yerinden su alabilir ve kaçırabilir.

Havuz yapımı ve tadilatı konusunda profesyonel olan firmamız, havuz mimarisi, havuz izolasyonu,mekanik tesisat,elektrik tesisatı ve satatik unsurlar, havuz kaplaması konusunda dikkatli olan firmamız kaliteli malzemelerle ve profesyonel ekiple çalışmaktadır.