YÜZME HAVUZ YAPIMI

İç mekân kapalı havuzlar veya dış mekân açık havuzlar ... Her tür iklim koşuluna dayanıklı, dünyanın 70 ülkesinde kullanılan% 100 porselen ürün üreten SeraPool marka havuz seramikleri kullanıyoruz. Profesyonel seramik havuzlar üstten taşmalı olup, taşma kanalı ve denge deposititu ile tamamlıyor. Daha dar alanlar veya / veya özel kullanımlı küçük havuzlar için ise skimmerli tercihiniz olur. Skimmerli sistemde taşma kanalı ve denge deposu gibi ek unsurlara ihtiyaç duyulmaz.


Betonarımı C25 veya C30 ile yapılmış, kaba inşaatı bitmiş yüzünden sıva ve şap Sürekli iyileştirme. Sıra seramik uygulaması aşamasına gelir. Seramik havuzlarının en önemli parçalarını izolasyonunun doğru ve eksiksiz biçimde gerçekleştirilmesi. Bu aşamada seramik döşemeden hemen önce çift kompenantlı su yalıtımı uygularız. Seramikte kullanılan lekeler ve özellikleri. Yardımcı malzemeler kullanırız. 


Son olarak havuz etrafı gezinme terası (güneşlenme alanı) yapılır. Bu aşamada kaymaz sistemleri tercih edilen. Seramikler, doğal taşlar veya ahşap deckler seçici.


Liner Havuz İmalatı


Kısa zamanda, düşük maliyetli havuz yapımının en kolay yolu liner havuzdur. Liner olarak PVC hammaddeden imal edilen malzeme saflaştı. Çok çeşitli renk ve desen yelpazesine sahiptir. Seramik, mozaik, bordür gibi çok renkli desenlerinin yanında tek renk veya doku görünümü sahip modelleri vardır. 1,5 mm kalınlığındadır. Beton ya da çelik ana yapılarla uyumludur. Çok esnek bir şekilde olmasın. Deformasyonlardan etkilenmez. Kesici bir cisimle özellikle kesilmedikçe yırtılmaz. Yırtılması gerekli.


Özellikle derzsiz olmasından dolayılayın. Malzeme özelliğindeyorum yüzey yosun tutmaz. Liner kaplamalı yüzme havuzları yanlızca sıyırıcı denilen yüzey sıyırıcı filtrasyon uygulaması yapılır. 


Liner hazır beton kalıp üzerine uygulanabilirği gibi beton kalıp ile uğraşmak istemeyenlere çelik paneller ile de yapılabilir. Panel ile yapım, süreci hızlandırır. Daha güvenilirtir. Ana taşıyıcı beton ya da panel yapının tamamlanması ile zemine 4 mm keçe serilir. Daha sonradan sonra astar, havuz içerisine serilir. Havuzun şekline göre montajı yaparak liner havuzu çevresinin üst kısmına liner rayı ile asılır. Liner ile ana yapı arasında hava vakumlanır. Vakumlamayı takiben havuzu 15-20 cm kadar su ile doldurulur. Bu aşamada havuz üzerinde ekipman yerleri açılır. Ekipmanların montajı tamamlanır. Havuz için su ile doldurulur. İlk önce suyun içinde yapılır, havuz bakım eğitimi verilir. Kullanıcı istekleri.


Havuz Yapımı   :  Havuzda havuz temizleme sistemi. Taşıyan üniteler havuz sirkülasyonu pompalarıdır. Havuzda kullanıma uygun pompa.


Havuz Filitrasyonu: Havuz suyu kullanım derinliği ve dış etkenlere bağlı olarak kirlenir. Saç, kıl, kepek, tekstil parçaları, kozmetikleriniz tarafından havuza bırakılır. Dış etkenlerle havuza giren toz, toprak gibi unsurlar da havuz kirlenmesini hızlandırır. Kirlenen bu su sirkülasyon pompası ile havuzdan emilir ve doğrudan filtrelere gönderilir. Kumlar / kum parçacıklar vasıtasıyla su zararlı partiküllerden temizlenir. Filtreden çıkan suya mikroorganizmalardan temizlik için havuz kimyasalları uygulanır. Su temizlenmiş hali ile tekrar havuza gönderilir. Bu işlem filtasyon sistemi olarak adlandırılır.


Havuz Dezenfeksiyon Sistemleri Filtrasyon sistemi partikülleri ayrıştırır. Virüs, bakteri, mantar ve yosun gibi mikroorganizmaları temizlemek için özel havuz kimyasalları kullanılır. Bu havuz kimyasalları havuzun hacmine ve kullanım yoğunluğuna göre uygulanır. Manuel olarak uygulanabilirliği diğer ölçüm ve dozajlama tam otomatik sistemler ile de uygulanabilir. Klor, PH, Topaklayıcı, Yosun önleyici gibi maddeler havuz kimyasalları olarak sayılabilir. Ayrıca kimyasal madde kullanımı ve azaltma ve temizleme yöntemleri için tuz elektroliz cihazları, ozon jeneratörleri ve UV dezenfeksiyon sistemleri de kullanılabilir.


Havuz bakımı suyunu ısıtmak için plakalı eşanjör, elektrikli ısıtıcı veya ısı pompası kullanılır.